Main Menu
User Menu

67. stíhací křídlo [1943-1945]

67th Fighter Wing

     
Název:
Name:
67. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
67th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
6. křídlo protivzdušné obrany
Datum zániku:
Disbanded:
21.11.1945
Nástupce:
Successor:
67. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
03.07.1943-04.08.1943 Bedford, Bedford Army Airfield
04.08.1943-26.08.1943 -
26.08.1943-25.10.1945 Southorpe, Walcot Hall
25.10.1945-21.11.1945 Troston, US Army Air Force Station 375
Velitel:
Commander:
03.07.1943-28.08.1943 Johnson, Frank K. (Lieutenant Colonel)
28.08.1943-06.09.1943 Osborn, Roy W. (Lieutenant Colonel)
06.09.1943-17.07.1943 Anderson, Edward W. (Brigadier General)
17.07.1943-25.09.1945 Tacon, Avelin P. Junior (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.10.1943-12.08.1945 20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/67-stihaci-kridlo-1943-1945-t29475#496409Verze : 0
MOD
67th FIGHTER WING


Vytvořen jako 6th Air Defense Wing 14.6.1943
Aktivován 15.6.1943
Přetvořen na 67th Fighter Wing v červenci 1943
Podřízen 8. AF
Deaktivován v Anglii 21.11.1945
Deaktivován 31.10.1950


Groups
20th - 1943 - 1945
352nd - 1943 - 1945
356th - 1944 - 1945
359th - 1943 - 1945
361st - 1944
364th - 1944 - 1945


Stations
Bedford, Bedford Army Airfield , 15.6. - 4.8.1943
Walcot Hall, England, 26.8.1943
Troston, England, 25.10. - 21.11.1945


Commanders
Lt Col Frank K Johnson, 15.6.1943
Lt Col Roy W Osborn, 28.8.1943
Brig Gen Edward W Anderson, 6.9.1943
Col Avelin P Tacon Jr, 17.7. - 25.9.1945


Campaigns
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


Decorations
None


Insigne
None
URL : https://www.valka.cz/67-stihaci-kridlo-1943-1945-t29475#105018Verze : 0