Main Menu
User Menu

66. stíhací křídlo [1943-1945]

66th Fighter Wing

     
Název:
Name:
66. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
66th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
5. křídlo protivzdušné obrany
Datum zániku:
Disbanded:
21.11.1945
Nástupce:
Successor:
66. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
03.07.1943-20.08.1943 Duxford, US Army Air Force Station 357
20.08.1943-25.10.1945 Sawston, US Army Air Force Station 371
25.10.1945-21.11.1945 Troston, US Army Air Force Station 375

Velitel:
Commander:
033.07.1943-09.09.1945 Woodbury, Murray C. (Brigadier General)
09.09.1945-08.10.1945 Duncan, Glenn E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.10.1943-19.07.1944 55. stíhací skupina (dvoumotorových letadel)
04.04.1944-DD.MM.RRRR 339. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/66-stihaci-kridlo-1943-1945-t29474#496408Verze : 0
MOD
Vytvořen jako 5th Air Defense Wing 25.3.1943
Aktivován 27.3.1943
Podřízen 8. AF
Přetvořen na 66th Fighter Wing v červenci 1943
Deaktivován v Anglii 21.11.1945
Deaktivován 31.10.1950


Groups
4th - 1945
55th - 1943 - 1945
56th - 1945
78th - 1943 - 1945
339th - 1944 - 1945
353rd - 1943 - 1945
357th - 1944 - 1945
358th - 1943 - 1944
359th - 1943
361st - 1943 - 1944; 1945
479th - 1945


Stations
Norfolk Mun Aprt, Va, 27.3. - 11.5.1943
Duxford, US Army Air Forces Station 357 , 3.6.1943
Sawston, England, 20.8.1943
Troston, England, 25.10. - 21.11.1945


Commanders
Brig Gen Murray C Woodbury, 1.4.1943
Col Glenn E Duncan, 9.9. - 8.10.1945


Campaigns
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


Decorations
None


Insigne
None
URL : https://www.valka.cz/66-stihaci-kridlo-1943-1945-t29474#105017Verze : 0