Main Menu
User Menu

29. pěší divize [1942-1946]

29th Infantry Division

     
Název:
Name:
29. pěší divize
Originální název:
Original Name:
29th Infantry Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.03.1942
Předchůdce:
Predecessor:
29. divize
Datum zániku:
Disbanded:
17.01.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
12.03.1942-22.07.1943 Gerow, Leonard T. (Major General)
22.07.1943-17.01.1946 Gerhardt, Charles H. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1944-DD.08.1944 2. prapor Rangers

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
https://www.29infantrydivision.org/
URL : https://www.valka.cz/29-pesi-divize-1942-1946-t2872#552425Verze : 0
MOD
DIVIZNÍ JEDNOTKY - PĚŠÍ


115th Infantry Regiment


Velitelé:
11.10.1942 Col. Eugene N. Slappey
13.06.1944 Col. Godwin Ordway (Jr.)
18.07.1944 Col. Alfred V. Caine
11.08.1944 Lt. Col. Louis G. Smith
05.10.1944 Col. Edward H. McDaniel
19.10.1944 Lt. Col. Edley Graighill
21.11.1944 Lt. Col. William O. Blandford
13.03.1945 Col. William O. Blandford



116th Infantry Regiment


Velitelé:
11.10.1942 Lt. Col. Morris A. Warner
16.03.1943 Col. Charles D.W. Canham
07.07.1944 Col. Philip R. Dwyer
11.10.1944 Col. Philip R. Dwyer
13.11.1944 Lt. Col. Harold A. Cassel
03.12.1944 Lt. Col. Sidney V. Bingham (Jr.)
29.03.1945 Col. Sidney V. Bingham (Jr.)



175th Infantry Regiment


Velitelé:


11.10.1942 Col. Philip Wood
01.05.1944 Col. Paul R. Goode
11.06.1944 Lt. Col. Alexander George
18.06.1944 Lt. Col. William C. Purnell
23.06.1944 Col. Ollie W. Reed
30.07.1944 Lt. Col. William C. Purnell
01.10.1944 Col. William C. Purnell
20.02.1945 Lt. Col. Arthur T. Sheppe
21.02.1945 Col. Harry D. McHugh
11.03.1945 Col. Edward H. McDaniel
URL : https://www.valka.cz/29-pesi-divize-1942-1946-t2872#8488Verze : 0
MOD
DIVIZNÍ JEDNOTKY - DĚLOSTŘELECKÉ:


VELITEL:
Brig.-Gen. William H. Sand
ZÁSTUPCI VELITELÉ:
Col. Harry R. Warfield


110th FA Battalion (105mm Howizter)


VELITELÉ:
Lt.-Col. John P. Cooper
ZÁSTUPCI VELITELÉ:
Maj. David G. McIntosh III


A Battery CO: Capt. William H. Beehler
B Battery CO: Capt. Charles C. Cole
C Battery CO: Capt. Arthur L. Flinner
Service Battery CO: Capt. Charles H. Kinsey
Headquarters Company CO: Capt. James R. McCarthy
Battalion Surgeon: Capt. J.T.B. Ambler


111th FA Battalion (105mm Howizter)


VELITELÉ:
Lt.-Col. Thornton L. Mullins
ZÁSTUPCE VELITELE:
Maj. John Wales


A Battery CO: Capt. Jack R. Wilson
B Battery CO: Capt. John Hodges
C Battery CO: Capt. Louis A. Shufford
Service Battery CO: Capt. Fredric E. Consolvo
Headquarters Company CO: Capt. William L. Decamps
Battalion Surgeon: Capt. Bernard J. Sabatino


224th FA Battalion (105mm Howizter)


VELITELÉ:
Lt.-Col. Clinton E. Thurston (Jr.)


ZÁSTUPCE VELITEL:
Maj. Sherwood E. Collins (Jr.)


A Battery CO: Capt. Arnold J. Young (Jr.)
B Battery CO: Capt. Delos H. Mathiesen
C Battery CO: Capt. Harry Olstler
Service Battery CO: Capt. Robert H. Stone
Headquarters Company CO: Capt. Harry J. Mathews
Battalion Surgeon: Capt. Louis J. Bonanno


227th FA Battalion (155mm Howizter)


VELITELÉ:
Lt.-Col. Neal W. Harper


ZÁSTUPCE VELITEL:
Maj. Norman D. Aboosh


A Battery CO: Capt. Doyle E. Conrad
B Battery CO: Capt. George F. Weidl
C Battery CO: Capt. Walter J. Rakow
Service Battery CO: Capt. Eli Gifford
Headquarters Company CO: Capt. Robert M. Godber
Battalion Surgeon: Capt. Harold Bacon
URL : https://www.valka.cz/29-pesi-divize-1942-1946-t2872#8490Verze : 0
MOD
DIVIZNÍ JEDNOTKY - ZVLÁŠTNÍ


Special Troops Headquarters
CO: Lt.-Col. Lloyd M. Marr


29th Reconnaissance Troop (Mechanized)
CO: Capt. William H. Puntenney


29th Quartermaster Company
CO: Capt. Frank B. Hines


29th Signal Company
CO: Capt. Arba G. Williamson


729th Ordnance Light Maintenance Company
CO: Capt. Harold S. Price


Military Police Platoon
CO: Maj. Vern E. Johnson
URL : https://www.valka.cz/29-pesi-divize-1942-1946-t2872#8492Verze : 0
MOD
DIVIZNÍ JEDNOTKY - OSTATNÍ


121st Engineer Combat Battalion


VELITEL
Lt.-Col. Robert P. Ploger DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
ZASTUPCE VELITELE
Maj. Allan F. Olson


A Company CO: Capt. Christian L. Martin
B Company CO: Capt. Edward L. Humphrey
C Company CO: Capt. Svend A. Holmstrup
Headquarters & Service Company CO: Capt. Henry E. Lewis
Battalion Surgeon: Capt. Ross D. Dickson


104th Medical Battalion
VELITEL
Lt.-Col. Arthur N. Ericksen DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
ZÁSTUPCE VELITELE
Maj. George B. Faries


A Company CO: Capt. Raymond F. Conway
B Company CO: Capt. Lester N. Kolman
C Company CO: Capt. John S. Williams
Clearing Company: Maj. Francis M. Mangold
Band
Headquarters Company
URL : https://www.valka.cz/29-pesi-divize-1942-1946-t2872#8493Verze : 0
MOD
znak 29th Infantry Division
29. pěší divize [1942-1946] - znak 29th Infantry Division

znak 29th Infantry Division
URL : https://www.valka.cz/29-pesi-divize-1942-1946-t2872#50322Verze : 0
Assistant Division Commander
1942.10.11 Brig.Gen.George Alexander
1943.10.13 Brig.Gen.Norman D.Cota
1944.08.31 Col.Leoy H.Watson
1944.12.07 Brig.Gen.Leroy H.Watson
Artillery Commander
1942.10.11 Brig.Gen.William H.Sands
Chief of Staff
1942.10.11 Col.James H.Hagan
1944.01.10 Lt.Col.Karl W.Curtis
1944.04.28 Col.Godwin Ordway Jr.
1944.06.13 Lt.Col.William G.Purnell ( zastupující )
1944.06.15 Col.Edward H.McDaniel
1944.10.05 Lt.Col.Louis G.Smith
1944.11.26 Col.Harry R.Warfield ( zastupující )
1944.12.13 Lt.Col.Louis G.Smith
1945.01.10 Col.Louis G.Smith
Assistant Chief of Staff G-1 ( Personnel )
1942.10.11 Lt.Col.Cooper B.Rhodes
1944.11.26 Maj.George P.Page ( zastupující )
1944.12.10 Lt.Col.Cooper B.Rhodes
1945.03.28 Maj.James L.Hayes ( zastupující )
1945.05.05 Maj.James L.Hayes
Assistant Chief of Staff G-2 ( Intelligence )
1942.10.11 Lt.Col.Norman C.Atwood ( zastupující )
1942.12.05 Lt.Col.Norman C.Atwood
1944.02.14 Maj.Paul W.Krznarich
1944.07.15 Lt.Col.Paul W.Krznarich
Assistant Chief of Staff G-3 ( Operations & Training )
1942.10.11 Lt.Col.Carey Jarman
1943.12.17 Maj.William J.Witte
1944.05.01 Lt.Col.William J.Witte
Assistant Chief of Staff G-4 ( Supply & Evacuation )
1942.10.11 Lt.Col.Louis M.Gosorn
1945.04.10 Maj.Stanley W.Phillips
Assistant Chief of Staff G-5 ( Civil Affairs )
1944.02.23 Capt.Asa B.Gardiner
1944.10.13 Capt.Walter D.Buttner
1944.10.24 Maj.Donovan P.Yeuell Jr.
1944.12.16 Lt.Col.Donovan P.Yeuell Jr.
1945.01.01 Maj.Robert E.Walker
1945.01.11 Maj.J.P.Powhida ( zastupující )
1945.04.24 Maj.Robert E.Walker ( zastupující )
Adjutant General
1942.10.11 Maj.Robert H.Archer Jr.
1943.11.01 Lt.Col.Robert H.Archer Jr.



Vznik: 3 února 1941
Příchod ETO: 11 října 1942
Přesun na kontinent: 6 června 1944 ( D-Day )
Vstup do boje
.....první jednotky: 6 června 1944
.....celá divize: 7 června 1944
Počet dní vboji: 242


Ztráty
Mrtví: 3 720
Zranění: 15 403
Nezvěstní: 462
Zajatí: 526
Bojové ztráty: 20 111
Nebojové ztráty: 8 665
Celkové ztráty: 28 776
Obměna divize: 204.2%


Kampaně
Normandy
Northern France
Rhineland
Central Europe


Vyznamenání
Distinguished Service Cross: 40
Legion of Merit: 11
Silver Star: 856
Soldiers Medal: 25
Bronze Star: 5 954
Air Medal: 176


Počet válečných zajatců..........38 912
URL : https://www.valka.cz/29-pesi-divize-1942-1946-t2872#79687Verze : 0
Článok - Historie 29. pěší divise počas 1. svetovej vojny
URL : https://www.valka.cz/29-pesi-divize-1942-1946-t2872#87847Verze : 0
MOD
Aktuální struktura:
velitelství a velitelská rota
1. pěší brigáda / 1st Infantry Brigade
3. pěší brigáda / 3rd Infantry Brigade
26. pěší brigáda / 26th Infantry Brigade
29. letecká brigáda / 28th Aviation Brigade
Divizní dělostřelectvo / Division Artillery
Velitelství podpůrných jednotek divize / Division Support Command


Zdroje:
https://www.globalsecurity.org
https://www.29thinfantrydivision.com
URL : https://www.valka.cz/29-pesi-divize-1942-1946-t2872#217832Verze : 0
MOD