Main Menu
User Menu

Stíhací brigáda [1939-1939]

Brygada Pościgowa/Pursuit Brigade

     
Název:
Name:
Stíhací brigáda
Originální název:
Original Name:
Brygada Pościgowa
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací uskupení 1. leteckého pluku
Datum zániku:
Disbanded:
17.09.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.08.1939-31.09.1939 Letecký štáb u Hlavního štábu
01.09.1939-17.09.1939 Vrchní velitelství letectva a protiletecké obrany
Dislokace:
Deployed:
31.08.1939-31.08.1939 Varšava, Baza Lotnicza nr 1 Warszawa-Okęcie /
31.08.1939-07.09.1939 Zielonka/? /
07.09.1939-10.09.1939 Matczyn/? /
10.09.1939-11.09.1939 Brody/? /
12.09.1939-13.09.1939 Łuszczów/? /
14.09.1939-15.09.1939 Jabłonna/? /
15.09.1939-16.09.1939 Denysów/? /
17.09.1939-17.09.1939 Buzacz, ? /
Velitel:
Commander:
24.08.1939-17.09.1939 Pawlikowski, Stefan (pułkownik pilot)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.08.1939-17.09.1939 Wyrwicki, Eugeniusz Sylwester (major dyplomowany pilot)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.08.1939-16.09.1939 III/1 stíhací peruť
24.08.1939-16.09.1939 IV/1 stíhací peruť
31.08.1939-DD.09.1939 Kurýrní četa 1
07.09.1939-09.09.1939 III/4 stíhací peruť
07.09.1939-09.09.1939 III/6 stíhací peruť
08.09.1939-09.09.1939 III/5 stíhací peruť
11.09.1939-16.09.1939 III/2 stíhací peruť
16.09.1939-17.09.1939 Krakovská peruť
16.09.1939-17.09.1939 Průzkumná letka Stíhací brigády
16.09.1939-17.09.1939 Varšavská peruť

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:

Zdroje:
Sources:
Cynk, Jerzy B.: Polskie lotnictwo myśliwskie w boju wrześniowym, AJ-Press, Gdańsk 2000
Kurowski, Adam: Lotnictwo polskie w 1939 roku, WIH, MON, Warszawa 1962
Pawlak, Jerzy: Polskie eskadry w wojnie obronnej wrzesień 1939, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności, 2. rozšířené vydání, Warszawa 1991

URL : https://www.valka.cz/Stihaci-brigada-1939-1939-t26964#465599Verze : 1
MOD
Diskuse
Velitelství brigády:


velitel - plukovník pilot Stefan Pawlikowski
zástupce velitele - podplukovník pilot Leopold Pamuła
náčelník štábu - diplomovaný major pilot Eugeniusz Wyrwicki
operační důstojník - diplomovaný kapitán pilot Stefan Łaszkiewicz
informční důstojník - diplomovaný kapitán pilot Stefan Kołodyński
ubytovatel - kapitán pilot Tadeusz Grzmilas
pobočník - poručík pilot Zbigniew Kustrzyński
náčelník spojovací služby - kapitán Legieżyński
náčelník velitelství - poručík pozorovatel Julian Płodowski
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-brigada-1939-1939-t26964#96254Verze : 0
MOD