Main Menu
User Menu

23. protiletadlová dělostřelecká divize [1943-1945]

23rd Anti-Aircraft Artillery Division / 23. Flak-Division

     
Název:
Name:
23. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
23. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Polní divize letectva 22
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.10.1943-DD.01.1944 Letecká armáda 6
DD.01.1944-08.05.1945 II. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
10.10.1943-20.08.1944 Fichter, Hans-Wilhelm ( )
21.08.1944-20.10.1944 Kathmann, Walter ( )
24.10.1944-30.01.1945 Vorbrugg, Oskar ( )
30.01.1945-08.05.1945 Andersen, Kurt ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/23fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/23-protiletadlova-delostrelecka-divize-1943-1945-t2667#425836Verze : 0
MOD