Main Menu
User Menu

15. protiletadlová dělostřelecká divize [1942-1945]

15th Anti-Aircraft Artillery Division / 15. Flak-Division

     
Název:
Name:
15. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
15. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Protiletadlová dělostřelecká brigáda III
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1942-25.11.1942 I. protiletadlový dělostřelecký sbor
25.11.1942-06.02.1943 Velitelství letectva Kavkaz
06.02.1943-DD.09.1944 I. protiletadlový dělostřelecký sbor
DD.09.1944-DD.11.1944 Letecká armáda 4
DD.11.1944-08.05.1945 V. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.03.1942-09.11.1942 Hoffmann, Gerhard ( )
10.11.1942-15.04.1944 Muhr, Eduard ( )
15.04.1944-29.08.1944 Simon, Hans ( )
29.08.1944-09.09.1944 Jansa, Ernst ( )
09.09.1944-15.01.1945 Herbert, Theodor ( )
15.01.1945-19.01.1945 Peters, T. ( )
20.01.1945-08.05.1945 Doering-Manteuffel, Hans-Wilhelm ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/15fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/15-protiletadlova-delostrelecka-divize-1942-1945-t2660#425826Verze : 0
MOD