Main Menu
User Menu

10. protiletadlová dělostřelecká divize [1941-1945]

10th Anti-Aircraft Artillery Division / 10. Flak-Division

     
Název:
Name:
10. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
10. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany 10
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-DD.05.1942 Letecká armáda 4
DD.05.1942-08.08.1942 I. protiletadlový dělostřelecký sbor
08.08.1942-DD.02.1943 Velitelství letectva Don
DD.02.1943-08.05.1945 I. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.09.1941-26.06.1943 Seifert, Johann ( )
26.06.1943-03.02.1945 Engel, Franz ( )
03.02.1945-10.02.1945 Vorbrugg, Oskar ( )
10.02.1945-08.05.1945 Engel, Franz ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1941-DD.03.1942 Protiletadlová dělostřelecká brigáda III

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/10fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/10-protiletadlova-delostrelecka-divize-1941-1945-t2655#425820Verze : 0
MOD