Main Menu
User Menu

9. protiletadlová dělostřelecká divize [1941-1943]

9th Anti-Aircraft Artillery Division / 9. Flak-Division

     
Název:
Name:
9. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
9. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany 9
Datum zániku:
Disbanded:
03.02.1943
Nástupce:
Successor:
9. protiletadlová dělostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1941-DD.01.1942 Letecká župa Západní Francie
DD.01.1942-DD.12.1942 Letecká armáda 4
DD.12.1942-03.02.1943 6. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.09.1941-25.06.1942 Renz, Otto Wilhelm von ( )
25.06.1942-12.01.1943 Pickert, Wolfgang ( )
DD.01.1943-DD.01.1943 Wolff, Wilhelm ( )
DD.01.1943-03.02.1943 Haizmann, Richard ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/9fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/9-protiletadlova-delostrelecka-divize-1941-1943-t2654#425818Verze : 0
MOD