Main Menu
User Menu

6. protiletadlová dělostřelecká divize [1941-1945]

6th Anti-Aircraft Artillery Division / 6. Flak-Division

     
Název:
Name:
6. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
6. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany 6
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-01.04.1942 Letecká župa Belgie-Severní Francie
01.04.1942-16.04.1945 Letecká armáda 1
16.04.1945-08.05.1945 Velitelství letectva Kuronsko
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.09.1941-01.09.1942 Odebrecht, Job ( )
01.09.1942-08.05.1945 Anton, Werner ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1941-DD.09.1941 Protiletadlová dělostřelecká brigáda III

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/6fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/6-protiletadlova-delostrelecka-divize-1941-1945-t2651#425815Verze : 0
MOD