Main Menu
User Menu

2. protiletadlová dělostřelecká divize [1941-1945]

2nd Anti-Aircraft Artillery Division / 2. Flak-Division

     
Název:
Name:
2. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
2. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany 2
Datum zániku:
Disbanded:
17.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-DD.01.1942 Letecká župa III/IV
DD.01.1942-DD.10.1944 Letecká armáda 1
DD.10.1944-17.04.1945 III. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.09.1941-11.01.1942 Bertram, Oskar (Generalleutnant)
12.01.1942-03.02.1942 Feyerabend, Walter (Generalleutnant)
03.02.1942-30.09.1943 Rantzau, Heino von (Generalleutnant)
01.10.1943-15.11.1944 Luczny, Alfons (Generalleutnant)
16.11.1944-17.04.1945 Laicher, Fritz (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/2fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/2-protiletadlova-delostrelecka-divize-1941-1945-t2647#425810Verze : 0
MOD