Main Menu
User Menu

1. protiletadlová dělostřelecká divize [1941-1945]

1st Anti-Aircraft Artillery Division / 1. Flak-Division

     
Název:
Name:
1. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
1. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany 1
Datum zániku:
Disbanded:
02.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-DD.MM.1943 Letecká župa III/IV
DD.MM.1943-16.04.1945 Letecká župa III
16.04.1945-02.05.1945 II. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
01.09.1945-02.05.1945 Berlín, Protiletadlový komplex č. I - Řídící věž I-L /

Velitel:
Commander:
01.09.1941-20.01.1943 Schilffarth, Ludwig ( )
20.01.1943-09.02.1944 Schaller, Max ( )
10.02.1944-05.11.1944 Kressmann, Erich ( )
05.11.1944-15.11.1944 Ludwig, Kurt von ( )
15.11.1944-02.05.1945 Sydow, Otto ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiletadlový komplex č. I
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiletadlový komplex č. II
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiletadlový komplex č. III
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/1fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/1-protiletadlova-delostrelecka-divize-1941-1945-t2646#425809Verze : 0
MOD