Main Menu
User Menu

II. oddíl Dělostřeleckého pluku 67 [1936-1944]

2nd Battalion, 67th Artillery Regiment

II. Abteilung / Artillerie-Regiment 67

     
Název:
Name:
II. oddíl Dělostřeleckého pluku 67
Originální název:
Original Name:
II. Abteilung / Artillerie-Regiment 67
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
II. oddíl Dělostřeleckého pluku 55
Datum zániku:
Disbanded:
DD.10.1944
Nástupce:
Successor:
I. oddíl Dělostřelecké brigády pozemního vojska 777
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.11.1939 XI. armádní sbor
01.12.1939-05.03.1940 XXII. armádní sbor (motorizovaný)
05.03.1940-DD.05.1940 Kleistova skupina
DD.05.1940-DD.04.1941 IX. armádní sbor
DD.04.1941-DD.06.1941 XXVI. armádní sbor
DD.06.1941-DD.12.1941 XXXXI. armádní sbor (motorizovaný)
DD.12.1941-DD.06.1942 XXXXVI. armádní sbor (motorizovaný)
DD.06.1942-DD.07.1942 LV. armádní sbor
DD.07.1942-DD.06.1943 VII. armádní sbor
DD.06.1943-DD.02.1944 XXXXVII. tankový sbor
DD.02.1944-DD.10.1944 III. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
06.10.1936-DD.MM.RRRR Braunschweig, ? /

Velitel:
Commander:
03.01.1939-25.11.1940 Mertz, Joachim (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
jednotka generálního štábu (Heerestruppe)


organizace a výzbroj:
3 baterie těžkých houfnic 15 cm sFH 18
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/II-oddil-Delostreleckeho-pluku-67-1936-1944-t258814#708297Verze : 0
MOD