Main Menu
User Menu

68. armáda [1943-1943]

68th Army

68-я армия (68 А) - II. формирование

     
Název:
Name:
68. armáda
Originální název:
Original Name:
68-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
68. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
05.11.1943
Nástupce:
Successor:
rozformovaná
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.05.1943-12.07.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
12.07.1943-05.11.1943 Západní front
Dislokace:
Deployed:
07.05.1943-05.11.1943 východoevropské válčiště, ?

Velitel:
Commander:
07.05.1943-09.09.1943 Žuravľov, Jevegenij Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
09.09.1943-05.11.1943 Žuravľov, Jevegenij Petrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
07.05.1943-20.10.1943 Prichiďko, Nikolaj Jakovlevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003
Ivlev, I.I.: Vsje obščevojskovyje armii SSSR i Rossiji 1929-2021, Litres, Samizdat 2021 (Ивлев И. И.: Все общевойсковые армии СССР и России в 1929-2021 гг. ЛитРес: Самиздат, 2021)
pamyat-naroda.ru
http://goo.gl/GDyIiW
URL : https://www.valka.cz/68-armada-1943-1943-t258410#707590Verze : 0
MOD