Main Menu
User Menu

28. armáda [1942-1942]

28th Army

28-я армия (28 А) - III. формирование

     
Název:
Name:
28. armáda
Originální název:
Original Name:
28-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.07.1942
Nástupce:
Successor:
4. tanková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1942-10.04.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
10.04.1942-12.07.1942 Jihozápadní front
12.07.1942-22.07.1942 Jižní front
Dislokace:
Deployed:
01.04.1942-10.04.1942 Jaroslavl, ? /
10.04.1942-31.07.1942 východoevropské válčiště, ?

Velitel:
Commander:
08.05.1942-04.07.1942 Rjabyšev, Dmitrij Ivanovič (Geněral armii / Генерал армии)
04.07.1942-31.07.1942 Krjučjonkin, Vasilij Dmitrijevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.1942-25.04.1942 Maslov, Alexej Gavrilovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
25.04.1942-14.06.1942 Marťjanov, Alexandr Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
25.06.1942-03.07.1942 Vetošnikov, Leonid Vladimirovič1) (Geněral-major / Генерал-майор)
04.07.1942-31.07.1942 Ščitov-Izotov, Ivan Iosifovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1942-11.06.1942 Vzdušné síly 28. armády
10.04.1942-30.07.1942 38. střelecká divize
DD.04.1942-DD.MM.1942 13. gardová střelecká divize
DD.04.1942-DD.05.1942 3. gardový jezdecký sbor
29.05.1942-12.07.1942 655. smíšený letecký pluk
07.06.1942-22.06.1942 13. tankový sbor
09.06.1942-22.07.1942 65. tanková brigáda
20.06.1942-15.07.1942 23. tankový sbor
23.06.1942-05.07.1942 91. samostatná tanková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
1) dočasne poverený
Zdroje:
Sources:
Ivlev, I.I.: Vsje obščevojskovyje armii SSSR i Rossiji 1929-2021, Litres, Samizdat 2021 (Ивлев И. И.: Все общевойсковые армии СССР и России в 1929-2021 гг. ЛитРес: Самиздат, 2021)
URL : https://www.valka.cz/28-armada-1942-1942-t257745#706215Verze : 0
MOD