Main Menu
User Menu

367. stíhací skupina [1943-1945]

367th Fighter Group

     
Název:
Name:
367. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
367th Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1945
Nástupce:
Successor:
133. stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
15.07.1943-11.10.1943 Novato, Hamilton Field
11.10.1943-10.12.1943 Windsor, Santa Rosa Army Airfield
10.12.1943-08.03.1944 Oakland, Oakland Municipal Airport
08.03.1944-DD.MM.1944 -, ?
05.04.1944-06.07.1944 Minstead, US Army Air Force Station 452
06.07.1944-22.07.1944 Ibsley, US Army Air Force Station 347
22.07.1944-14.08.1944 Beuzeville-la-Bastille, Advanced Landing Ground A-6 Beuzeville
14.08.1944-04.09.1944 Criqueville, ?
04.09.1944-08.09.1944 Peray, Advanced Landing Ground A-44
08.09.1944-28.10.1944 Clastres, ?
28.10.1944-01.02.1945 Juvincourt-et-Damary, Advanced Landing Ground A-68
01.02.1945-14.03.1945 Saint-Dizier, Advanced Landing Ground A-64
14.03.1945-10.04.1945 Conflans, Advanced Landing Ground A-94 Conflans
10.04.1945-DD.07.1945 Frankfurt/Eschborn, ?
DD.07.1945-DD.09.1945 -, ?
DD.09.1945-DD.11.1945 Goldsboro, Seymour Johnson Field

Velitel:
Commander:
17.07.1943-11.08.1943 Ahola, Tuevo A. (Major)
11.08.1943-22.10.1943 Alison, John R. (Lieutenant Colonel)
22.10.1943-25.11.1943 Ahola, Tuevo A. (Major)
25.11.1943-22.01.1944 Crossen, Morris C. (Major)
22.01.1944-09.11.1944 Young, Charles M. (Colonel)
09.11.1944-07.11.1945 Chickering, Edwin S. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/367-stihaci-skupina-1943-1945-t25675#494175Verze : 0
MOD
Vytvořen jako 367th Fighter Group 26.5.1943
Aktivována 15.7.1943
Navrátila se zpět do USA v červenci až srpnu 1945
Deaktivována 7.11.1945
Přetvořena na 133rd Fighter Group
Povolána do aktivní služby 1.3.1951
Přetvořena na 133rd Fighter-Interceptor Group
deaktivována 6.2.1952

SQUADRONY
109th - 1951 - 1952
175th - 1951 - 1952
392nd - 1943 - 1945
393rd (později 179th) - 1943 - 1945; 1951 - 1952
394th - 1943 - 1945

STATIONS
Holman Field, Minn, 1.3.1951
Ft Snelling, Minn, 21.1. - 6.2.1952

COMMANDERS
Col John R Dohny, 1951 - únor 1952

CAMPAIGNS
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe

DECORATIONS
Distinguished Unit Citations - France, 25.8.1944
- Germany, 19.3.1945
Cited in the Order of the Day, Belgian Army - 6.6. - 30.9.1944
- 16.12.1944 - 25.1.1945
Belgian Fourragere

Použité letouny
P-38
P-47
URL : https://www.valka.cz/367-stihaci-skupina-1943-1945-t25675#93577Verze : 0