Main Menu
User Menu

366. stíhací skupina [1943-1946]

366th Fighter Group

     
Název:
Name:
366. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
366th Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.08.1946
Nástupce:
Successor:
366. stíhací-bombardovací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.06.1943-08.08.1943 Richmond AAB
09.08.1943-02.12.1043 Wilmington, Bluethenthal Field
03.12.1943-17.12.1943 Richmond AAB
18.12.1943-09.01.1944 preprava do Európy / transport to Europe
10.01.1944-28.02.1944 Lambourn, USAAF Station 466
01.03.1944-12.06.1944 Thruxton, USAAF Station 407
13.06.1944-16.06.1944 transport do Francúszka / transport to France
17.06.1944-23.08.1944 Saint-Pierre-du-Mont, Advanced Landing Ground A-1
24.08.1944-07.09.1944 Dreux/ Vermouillet
08.09.1944-18.11.1944 Couvron-et-Aumencourt, Advanced Landing Ground A-70
19.11.1944-10.04.1945 As, Advanced Landing Ground Y-29 Asch
11.04.1945-24.06.1945 Münster, Advanced Landing Ground Y-94 /
25.06.1945-13.09.1945 Bindlach, Advanced Landing Ground R-26 /
14.09.1945-20.08.1946 Fritzlar, Army Air Force Station Fritzlar /

Velitel:
Commander:
01.06.1943-10.07.1943 Crossen, Morris C. (Major)
11.07.1943-18.04.1944 Meyer, Dyke F. (Colonel)
19.04.1944-29.04.1944 Tipton, James P. (Lieutenant Colonel)
30.04.1944-21.05.1944 Bennett, Donald K. (Lieutenant Colonel)
22.05.1944-27.04.1945 Holt, Harold N. (Colonel)
28.04.1945-DD.05.1946 Wheeler, Ansel J. (Lieutenant Colonel)
DD.05.1946-20.08.1946 Edwinson, Clarence T. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 389. stíhací peruť
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 390. stíhací peruť
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 391. stíhací peruť
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
?
URL CZ: https://www.valka.cz/366-stihaci-skupina-1943-1946-t25674#337616Verze : 7
URL EN: https://www.armedconflicts.com/366th-Fighter-Group-t25674#337616Version : 0
MOD
Vytvořena jako 366th Fighter Group 24.5.1943
Aktivována 1.6.1943
Deaktivována v Německu 20.8.1946
Přetvořena na 366th Fighter - Bomber Group
Aktivována v USA 1.1.1953


SQUADRONY
389th - 1943 - 1946; 1953
390th - 1943 - 1946; 1953
391st - 1943 - 1946; 1953


STATIONS


Alexandria AFB, La, 1.1.1953


COMMANDERS


Col Harold J Whiteman, 1953
Lt Col Carroll B McElroy, 9.7.1953
Col Timothy F O'Keefe, 8.8.1953
Col Gerald J Dix, 1.9.1954
Col Clyde B Slocumb Jr, 16.2.1955


CAMPAIGNS
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - Normandy, 11.7.1944
Cited in the Order of the Day, Belgian Army - 6.6. - 30.9.1944
- 1.101944
- 18.12.1944 - 15.1.1945
Belgian Fourragere


Použitý letoun
P-47
F-84
F-86
URL CZ: https://www.valka.cz/366-stihaci-skupina-1943-1946-t25674#93576Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/366th-Fighter-Group-t25674#93576Version : 0