Main Menu
User Menu

Těžký minometný prapor 18 [1943-1945]

18th Heavy Mortar Battalion

schweres Granatwerfer-Bataillon 18

     
Název:
Name:
Těžký minometný prapor 18
Originální název:
Original Name:
schweres Granatwerfer-Bataillon 18
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1944-08.05.1945 Dělostřelecký pluk 152
Dislokace:
Deployed:
10.05.1943-DD.MM.RRRR Wandern, Vojenský výcvikový prostor Wandern /

Velitel:
Commander:
15.06.1943-02.06.1944 Engelbrecht, ? (Hauptmann)
15.01.1945-14.04.1945 Hosang, Otto (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
prapor disponoval třemi rotami minometů 12-cm-GrW 42
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.ordersofbattle.com
URL : https://www.valka.cz/Tezky-minometny-prapor-18-1943-1945-t255847#702742Verze : 0
MOD