Main Menu
User Menu

II. oddíl dělostřeleckého pluku 59 [1935-1943]

2nd Battalion, 59th Artillery Regiment

II. Abteilung / Artillerie-Regiment 59

     
Název:
Name:
II. oddíl dělostřeleckého pluku 59
Originální název:
Original Name:
II. Abteilung / Artillerie-Regiment 59
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-30.11.1939 III. armádní sbor
01.12.1939-DD.06.1940 XXVII. armádní sbor
DD.06.1940-DD.02.1941 XXXXII. armádní sbor
DD.02.1941-19.06.1941 I. armádní sbor
19.06.1941-DD.06.1942 XXXXI. armádní sbor (motorizovaný)
DD.06.1942-21.06.1942 XXIV. armádní sbor (motorizovaný)
21.06.1942-DD.11.1942 XXIV. tankový sbor
DD.11.1942-DD.01.1943 IV. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Brandenburg, ? /

Velitel:
Commander:
01.05.1938-15.01.1940 Lahl, Werner (Major)
07.05.1940-31.07.1940 Lahl, Werner (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
oddíl byl zničen ve Stalingradu
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/II-oddil-delostreleckeho-pluku-59-1935-1943-t255825#702697Verze : 0
MOD