Main Menu
User Menu

Hraničářský prapor 3 [1920-1938]

3rd Border Battalion

     
Název:
Name:
Hraničářský prapor 3
Originální název:
Original Name:
Hraničářský prapor 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Čs. prapor polních myslivců 17
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1938
Nástupce:
Successor:
Hraničářský pluk 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1920-DD.01.1921 7. divise
DD.01.1921-31.11.1931 8. divise
30.11.1931-15.04.1938 4. divise
15.04.1938-01.05.1938 6. divise
01.05.1938-15.09.1938 2. skupina
Dislokace:
Deployed:
15.01.1920-DD.01.1921 Břeclav, Kasárny Tomáše G. Masaryka
DD.01.1921-30.11.1931 Fryštát, ?
30.11.1931-15.04.1938 Žamberk, Orlické kasárny
15.04.1938-15.09.1938 Moravské Budějovice, ?

Velitel:
Commander:
15.01.1920-DD.03.1920 Švehla, Jiří (kapitán pěchoty)
DD.03.1920-DD.12.1921 Mach, Hubert (major pěchoty)
DD.12.1921-DD.02.1925 Mach, Hubert (podplukovník pěchoty)
DD.02.1925-DD.03.1925 Ingr, Antonín (podplukovník pěchoty)
DD.03.1925-DD.11.1926 Charvát, František (podplukovník pěchoty)
DD.11.1926-DD.03.1927 Ingr, Antonín (podplukovník pěchoty)
DD.03.1927-DD.11.1927 Charvát, František (podplukovník pěchoty)
DD.11.1927-DD.12.1927 Ingr, Antonín (podplukovník pěchoty)
DD.12.1927-DD.04.1929 Buben, Josef (podplukovník generálního štábu)
DD.04.1929-DD.09.1929 Ingr, Antonín (podplukovník pěchoty)
DD.09.1929-15.09.1938 Skála, Josef (plukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha - Orgány čs. vojenské správy v míru - Velitelství vojskových těles, fond Velitelství 3. hraničářského praporu
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006, s. 274.
URL : https://www.valka.cz/Hranicarsky-prapor-3-1920-1938-t253932#697947Verze : 2
MOD