Main Menu
User Menu

Kleistova skupina [1940-1940]

Group von Kleist / Gruppe von Kleist

     
Název:
Name:
Kleistova skupina
Originální název:
Original Name:
Gruppe von Kleist
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
XXII. armádní sbor (motorizovaný)
Datum zániku:
Disbanded:
12.07.1940
Nástupce:
Successor:
XXII. armádní sbor (motorizovaný)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.03.1940-DD.03.1940 6. armáda
DD.03.1940-DD.06.1940 12. armáda
DD.06.1940-DD.07.1940 6. armáda
DD.07.1940-12.07.1940 2. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
05.03.1940-12.07.1940 Kleist, Ewald von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.03.1940-12.07.1940 Zeitzler, Kurt (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.04.1940-05.08.1940 Velitelství letectva Kleistovy skupiny
10.05.1940-12.07.1940 Plukovní štáb raketometných jednotek ke zvláštnímu použití 1
20.05.1940-21.05.1940 62. pěší divize
24.05.1940-27.05.1940 V. armádní sbor
DD.05.1940-20.06.1940 Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 677
DD.06.1940-DD.07.1940 Policejní divize
DD.06.1940-DD.07.1940 XV. armádní sbor (motorizovaný)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Známá též jako Kleistova tanková skupina (Panzergruppe von Kleist).
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Kleistova-skupina-1940-1940-t25194#435828Verze : 0
MOD