Main Menu
User Menu

Berdyčiv, Letiště Berdičev [RRRR-RRRR]

Berdichev Airfield

Аэродром Берди́чев

     
Název:
Name:
Letiště Berdičev
Originální název:
Original Name:
Аэродром Берди́чев
Další názvy:
Other Names:
DD.07.1941-DD.01.1944 Einsatzhafen Berditschew
Obec:
Municipality:
Berdyčiv
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°52'57.00"N 28°30'32.00"E
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR ?
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.06.1941-DD.MM.1941
3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 10
3rd Squadron (Long Range) of the 10th Reconnaissance Group
17.07.1941-28.07.1941
Stíhací eskadra 3
3rd Fighter Wing
17.07.1941-28.07.1941
Štáb Stíhací eskadry 3
Staff of the 3rd Fighter Wing
20.07.1941-28.07.1941
1. letka Stíhací eskadry 3
1st Squadron of the 3rd Fighter Wing
20.07.1941-28.07.1941
2. letka Stíhací eskadry 3
2nd Squadron of the 3rd Fighter Wing
20.07.1941-28.07.1941
3. letka Stíhací eskadry 3
3rd Squadron of the 3rd Fighter Wing
20.07.1941-23.07.1941
4. letka Stíhací eskadry 3
4th Squadron of the 3rd Fighter Wing
20.07.1941-23.07.1941
5. letka Stíhací eskadry 3
5th Squadron of the 3rd Fighter Wing
20.07.1941-23.07.1941
6. letka Stíhací eskadry 3
6th Squadron of the 3rd Fighter Wing
20.07.1941-28.07.1941
I. skupina Stíhací eskadry 3
1st Group of the 3rd Fighter Wing
20.07.1941-23.07.1941
II. skupina Stíhací eskadry 3
2nd Group of the 3rd Fighter Wing
20.07.1941-28.07.1941
Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 1st Group of 3rd Fighter Wing
20.07.1941-23.07.1941
Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 2nd Group of 3rd Fighter Wing
27.07.1941-08.08.1941
3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 11
3rd Squadron (Long Range) of the 11th Reconnaissance Group
28.07.1941-08.08.1941
1. letka Bombardovací eskadry 54
1st Squadron of the 54th Bomber Wing
28.07.1941-08.08.1941
2. letka Bombardovací eskadry 54
2nd Squadron of the 54th Bomber Wing
28.07.1941-08.08.1941
3. letka Bombardovací eskadry 54
3rd Squadron of the 54th Bomber Wing
28.07.1941-08.08.1941
I. skupina Bombardovací eskadry 54
1st Group of the 54th Bomber Wing
28.07.1941-08.08.1941
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 54
Staff of the 1st Group of 54th Bomber Wing
DD.08.1941-DD.08.1941
4. letka Bombardovací eskadry 54
4th Squadron of the 54th Bomber Wing
DD.08.1941-DD.08.1941
5. letka Bombardovací eskadry 54
5th Squadron of the 54th Bomber Wing
DD.08.1941-DD.08.1941
6. letka Bombardovací eskadry 54
6th Squadron of the 54th Bomber Wing
DD.08.1941-DD.08.1941
II. skupina Bombardovací eskadry 54
2nd Group of the 54th Bomber Wing
DD.08.1941-DD.08.1941
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 54
Staff of the 2nd Group of 54th Bomber Wing
18.10.1943-DD.01.1944
1. letka Bitevní eskadry 10
1st Squadron of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
2. letka Bitevní eskadry 10
2nd Squadron of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
3. letka Bitevní eskadry 10
3rd Squadron of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
4. letka Bitevní eskadry 10
4th Squadron of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
5. letka Bitevní eskadry 10
5th Squadron of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
6. letka Bitevní eskadry 10
6th Squadron of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
7. letka Bitevní eskadry 10
7th Squadron of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
8. letka Bitevní eskadry 10
8th Squadron of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
9. letka Bitevní eskadry 10
9th Squadron of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
Bitevní eskadra 10
10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
I. skupina Bitevní eskadry 10
1st Group of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
II. skupina Bitevní eskadry 10
2nd Group of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
III. skupina Bitevní eskadry 10
3rd Group of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
Štáb Bitevní eskadry 10
Staff of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
Štáb I. skupiny Bitevní eskadry 10
Staff of the 1st Group of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
Štáb II. skupiny Bitevní eskadry 10
Staff of the 2nd Group of the 10th Ground Attack Wing
18.10.1943-DD.01.1944
Štáb III. skupiny Bitevní eskadry 10
Staff of the 3rd Group of the 10th Ground Attack Wing


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Sovětské vojenské letiště, v letech 1941-1944 obsazeno německou Luftwaffe.
Zdroje:
Sources:
www.ww2.dk (p.70-72)
URL : https://www.valka.cz/Berdyciv-Letiste-Berdicev-RRRR-RRRR-t251666#692939Verze : 0
MOD
Letiště Berdičev


Během německé okupace zde existovaly 2 přistávací dráhy.
Zdroj většinou nerozlišuje konkrétní dislokaci na jednotlivých plochách.
Souřadnice pouze přibližné.


názevAlternativní názevsouřednicepoznámka
Einsatzhafen Berditschew IBerditschew/Süd
Berditschew/Südwest
49°52'57.00"N 28°30'32.00"Epředválečné letiště
sovětského letectva
Feldflugplatz Berditschew II Berditschew/Ost49°57'42.00"N 28°48'26.00"E



Luftwaffe:
5.(H)/Aufkl.Gr. 11 (Jul 41)?
Verbindungsstaffel 67 (Jul 41)?
Stab/JG 3 (Jul 41)
I./JG 3 (Jul 41)
II./JG 3 (Jul 41)
3.(F)/Aufkl.Gr. 11 (Jul-Aug 41)
I./KG 54 (Jul-Aug 41)
II./KG 54 (B/Ost, Aug 41)
4.(F)/Aufkl.Gr. 121 (Aug 41 - ?)
3.(F)/Aufkl.Gr. 10 (Aug 41 - ?)
Aufkl.St. 1.(F) Nacht (B/Ost, Aug 41)?
Verbindungsstaffel 64 (Aug 41)
Verbindungsstaffel 66 (Aug 41)
Transportstaffel Gen.Kdo. V. Fliegerkorps (Aug 41)
Flugbereitschaft Gen.Kdo. V. Fliegerkorps (B/Ost, Aug 41)
2.(F)/Aufkl.Gr. 11 (Sep-Dec 43)
III./TG 3 (Oct 43)
2./NAGr. 2 (Dec 43)
Stab/SG 10 (Dec 43)
II./SG 10 (Dec 43).
Hungarian:
3/1. Hungarian Short-Range Reconnaissance Squadron (Nov-Dec 43)


Zdroje:
www.ww2.dk (p.70-72)
URL : https://www.valka.cz/Berdyciv-Letiste-Berdicev-RRRR-RRRR-t251666#692941Verze : 3
MOD