Main Menu
User Menu

Juchnov, Letiště Juchnov [RRRR-RRRR]

Yukhnov Airfield

Аэродром Юхнов

     
Název:
Name:
Letiště Juchnov
Originální název:
Original Name:
Аэродром Юхнов
Další názvy:
Other Names:
DD.10.1941-DD.03.1942 Einsatzhafen Juchnow
Obec:
Municipality:
Juchnov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
54°46'46.00"N 35°17'07.00"E
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR ?
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.09.1941-DD.12.1941
7. letka (armádní) Průzkumné skupiny 13
7th Squadron (Army) of the 13th Reconnaissance Group
01.10.1941-DD.10.1941
Stíhací eskadra 51
51st Fighter Wing
11.10.1941-24.10.1941
Stíhací eskadra 3
3rd Fighter Wing
11.10.1941-24.10.1941
Štáb Stíhací eskadry 3
Staff of the 3rd Fighter Wing
DD.11.1941-DD.12.1941
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
4th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-DD.12.1941
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
5th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-DD.12.1941
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
6th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-06.12.1941
7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
7th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-06.12.1941
8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
8th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-06.12.1941
9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
9th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-DD.12.1941
Eskadra střemhlavých bombardérů 1
1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-DD.12.1941
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
2nd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-06.12.1941
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-DD.12.1941
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 2nd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.11.1941-06.12.1941
Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
17.12.1941-DD.03.1942
Stíhací eskadra 51
51st Fighter Wing
DD.12.1941-DD.01.1942
III. skupina Stíhací eskadry 51
3rd Group of the 51st Fighter Wing


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Sovětské vojenské letiště, na přelomu let 1941-1942 obsazeno německou Luftwaffe.
Zdroje:
Sources:
www.ww2.dk (p.231)
URL : https://www.valka.cz/Juchnov-Letiste-Juchnov-RRRR-RRRR-t251661#692926Verze : 0
MOD
Letiště Juchnov


Během německé okupace zde existovaly 2 přistávací dráhy.
Zdroj většinou nerozlišuje konkrétní dislokaci na jednotlivých plochách.
Souřadnice pouze přibližné.


názevAlternativní názevsouřednicepoznámka
Einsatzhafen Juchnow IEinsatzhafen Juchnow/Nord54°46'46.00"N 35°17'07.00"Epředválečné letiště
sovětského letectva
Feldflugplatz Juchnow IIFeldflugplatz Juchnow/Süd54°42'30.00"N 35°13'30.00"E



7.(H)/Aufkl.Gr. 13 (Oct 41)
Stab/JG 3 (Oct 41);
Stab/JG 51 (Juchnow/Süd, Oct 41, Dec 41 – Mar 42)
Stab/St.G. 1 (Oct-Dec41)
III./St.G. 1 (Oct-Dec 41)
2.(H)/Aufkl.Gr. 41 (Nov 41)
elements of II./St.G. 1 (Juchnow/Nord, Nov 41)
3.(H)/Aufkl.Gr. 14 (Dec 41)?
III./JG 51 (Juchnow/Süd, Dec 41)
Kurierstaffel 11 (Koluft AOK 4) (Juchnow/Süd, Dec 41)
IV./JG 51 (Juchnow/Nord, Dec 41 – Mar 42)


Zdroje:
www.ww2.dk (p.231-233)
URL : https://www.valka.cz/Juchnov-Letiste-Juchnov-RRRR-RRRR-t251661#692929Verze : 4
MOD