Main Menu
User Menu

29. střelecký sbor [1954-1957]

29th Rifle Corps

29. strelecký zbor

29-й стрелковый корпус (29 ск)

     
Název:
Name:
29. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
29-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1954
Předchůdce:
Predecessor:
29. horský střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1957
Nástupce:
Successor:
29. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1954-10.06.1957 Severokavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1954-10.06.1957 Krasnodar, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1954-11.03.1955 Busarov, Michail Michailovič (Geněral-major / Генерал-майор)
11.03.1955-08.08.1955 Korkuc, Jevgenij Leonidovič (Geněral-major / Генерал-майор)
08.08.1955-22.06.1956 Korkuc, Jevgenij Leonidovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
22.06.1956-10.06.1957 Romanenko, Pavel Viktorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.06.1954-10.06.1957 9. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Феськов В. И., Голиков В. И., Калашников К. А., Слугин С. А. Вооружённые Силы СССР после Второй мировой войны: от Красной Армии к Советской. Часть 1: Сухопутные войска. — Томск: Издательство Томского университета, 2013 — ISBN 978-5-89503-530-6
URL : https://www.valka.cz/29-strelecky-sbor-1954-1957-t250660#690602Verze : 1
MOD