Main Menu
User Menu

29. armádní sbor [1957-1969]

29th Army Corps

29. armádny zbor

29-й армейский корпус (29 ак)

     
Název:
Name:
29. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
29-й армейский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.06.1957
Předchůdce:
Predecessor:
29. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
25.06.1969
Nástupce:
Successor:
35. vševojsková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.06.1957-12.05.1966 Severokavkazský vojenský okruh
12.05.1966-25.06.1969 Dálnovýchodní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
10.06.1957-12.05.1966 Krasnodar, ? /
12.05.1966-25.06.1969 Belogorsk, ? /

Velitel:
Commander:
10.06.1957-26.09.1958 Romanenko, Pavel Viktorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
26.09.1958-08.07.1960 Beznoščenko, Michail Zacharovič generálmajor tankových vojsk (Geněral-major / Генерал-майор)
08.07.1960-22.06.1963 Dudnik, Grigorij Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
22.06.1963-25.04.1967 Dudnik, Grigorij Sergejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
25.04.1967-25.06.1969 Zanudin, Jurij Fjodorovič1) (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.06.1957-11.01.1965 80. motostřelecká divize
11.01.1965-12.05.1966 9. motostřelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:

22.02.1968

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

Poznámka:
Note:
1) v máji roku 1972 si zmenil meno na Zarudin
Zdroje:
Sources:
Феськов В. И., Голиков В. И., Калашников К. А., Слугин С. А. Вооружённые Силы СССР после Второй мировой войны: от Красной Армии к Советской. Часть 1: Сухопутные войска. — Томск: Издательство Томского университета, 2013 — ISBN 978-5-89503-530-6
URL : https://www.valka.cz/29-armadni-sbor-1957-1969-t250585#690506Verze : 0
MOD