Main Menu
User Menu

Tanková brigáda 106 [1944-1945]

106th Tank Brigade

Panzer-Brigade 106

     
Název:
Name:
Tanková brigáda 106
Originální název:
Original Name:
Panzer-Brigade 106
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
24.07.1944-12.01.1945 Bäke, Franz (Oberst)
12.01.1945-24.01.1945 Schkopp, Bernhard von (Major)
24.01.1945-29.03.1945 Drewes, Heinrich (Oberstleutnant)
29.03.1945-11.04.1945 Pohl, Richard (Hauptmann)
11.04.1945-17.04.1945 Matten, Ernst (Oberleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.07.1944-17.04.1945 Prapor tankových granátníků 2106 (obrněný)
28.07.1944-17.04.1945 Tankový oddíl (Panther) 2106
DD.12.1944-DD.MM.RRRR Těžký oddíl stíhačů tanků pozemního vojska 93
05.04.1945-17.04.1945 Hummelova těžká tanková rota

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
24.07.1944-17.04.1945 Feldherrnhalle (Divize měla tento čestný název proto, že zde bylo mnoho dobrovolníků z Úderných oddílů (Sturmabteilung - SA)
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.axishistory.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankova-brigada-106-1944-1945-t24949#503923Verze : 0
MOD