Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků (samohybný) 616 [1940-1945]

616th Tank Destroyer Battalion (self-propelled)

Panzerjäger-Abteilung (Sfl) 616

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků (samohybný) 616
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung (Sfl) 616
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový oddíl (motorizovaný) 616
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.07.1940-22.06.1941 2. armáda
22.06.1941-19.07.1941 Tanková skupina 4
19.07.1941-05.10.1941 XXXXI. armádní sbor (motorizovaný)
05.10.1941-24.12.1941 VII. armádní sbor
24.12.1941-01.01.1942 Tanková skupina 4
01.01.1942-25.06.1942 4. tanková armáda
25.06.1942-21.06.1943 IX. armádní sbor
21.06.1943-19.07.1944 VII. armádní sbor
19.07.1944-DD.04.1945 XXIII. armádní sbor
DD.04.1945-08.05.1945 17. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.1941-DD.MM.1941 Reimann, Ernst (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-samohybny-616-1940-1945-t249464#687371Verze : 1
MOD