Main Menu
User Menu

II. oddíl dělostřeleckého pluku 41 [1935-1945]

2nd Battalion, 41st Artillery Regiment

II. Abteilung / Artillerie-Regiment 41

     
Název:
Name:
II. oddíl dělostřeleckého pluku 41
Originální název:
Original Name:
II. Abteilung / Artillerie-Regiment 41
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
V. oddíl Dělostřeleckého pluku Ulm
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.05.1940-DD.06.1940 XVIII. armádní sbor
DD.06.1940-DD.06.1940 XXXXII. armádní sbor
DD.06.1940-DD.07.1940 XXXXIII. armádní sbor
19.06.1941-DD.07.1941 VII. armádní sbor
DD.07.1941-DD.08.1941 XXXXVII. armádní sbor (motorizovaný)
DD.08.1941-DD.10.1941 XII. armádní sbor
DD.10.1941-DD.12.1941 XXXX. armádní sbor (motorizovaný)
DD.12.1941-DD.02.1942 4. armáda
DD.02.1942-DD.07.1942 XIII. armádní sbor
DD.07.1942-DD.07.1942 XXXXVII. tankový sbor
DD.07.1942-DD.08.1942 LIII. armádní sbor
DD.08.1942-DD.10.1942 XXXXI. tankový sbor
DD.10.1942-DD.12.1942 XXXXVII. tankový sbor
DD.12.1942-DD.12.1942 LIII. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Ulm, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-15.03.1936 Beißwänger, Hugo (Major)
15.03.1936-01.10.1936 Kohlermann, Otto (Major)
DD.MM.1939-DD.MM.1939 Marschall, ? (Oberstleutnant)
DD.MM.1943-DD.MM.1943 Mayer, Kurt (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/II-oddil-delostreleckeho-pluku-41-1935-1945-t246812#682018Verze : 1
MOD