Main Menu
User Menu

Stalingrad

Diskuse
Práve vyšlo dielo ruského vývojárskeho týmu DTF Games, realtimová stratégia Stalingrad, ktorá je založená na engine známej stratégie Blitzkrieg.
Hra sa zaoberá udalosťami od júna 1942 do januára 1943 v oblasti Stalingradu. Na výber budú 2 kampane, ruská a nemecká (spolu 36 kôl) + 7 skrytých bonusových kôl. Zaujímavosťou má byť terén hry vytváraný podľa skutočnosti, boje by mali prebiehať podobne ako v Blitzkriegu s upravenými a realistickejšími parametrami. Sľúbené je veľmi detailné spracovanie, maximálna autentickosť a 150 rôznych druhov jednotiek.
Viac informácií na oficiálnej stránke, ďalej pridávam odkaz na galériu screenshotov (okrem vlastných obrázkov z hry obsahuje aj celkom zaujímavé dobové fotky) a rozhovor s hlavným designerom hry.
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#91196Verze : 0
MOD
Hrál jsem zatím jen demo, ale dobře jsem se bavil. Nevím jestli je to i v plné verzi, ale jaksi jsem nenarazil na skladiště jako v Blitzu, to je zajímavý nápad nutící nakládat rozumněji s municí.
A ta hudba, to je revoluce! Hra z období 2. světové a rychlá tvrdá moderní hudba, no to je nářez. Skvěle se u toho hraje a motivuje to k rychlosti. Bravo
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#93709Verze : 0
Niektoré detaily vyzerajú celkom dobre-tie náhrobné kríže alebo T-34 v nemeckých službách. Keď sa tvorcom podarí spraviť tie realistické mapy, teda poriadne velké mestké štvrte a tiež veľa jednotiek tak potom by to mohol byť ten pravý Stalingrad Smile
Len škoda, že sa tam nebude simulovať aj boj v budovách. Trebárs bojovať o 2.poschodie v poschodovom dome by mohol byť celkom nářez Smiling Army
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#93716Verze : 0
No podle obrázku to vypadá opravdu zdařile. Asi si to budu muset sehnat ... ne já si to budu muset sehnat Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#105572Verze : 0
mate to? je to lepsie ako blitz?????? oplati sa to zhanat?
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#127791Verze : 0
Myslím, že vyplatí Smile
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#154976Verze : 0
Engine - Blitz, jednotky - Blitz, akurát dplnené o špeciálne varianty (Panzer IV F1, Panzer IV F2, Panzer III J atď). Okrem toho v grafike znázornení ruskí mužíci, kŕdle husí a pod. Je to Blitz len s troška inou technikou. Nastavovaná kaša. Ale za tú cenu (cca 300 Sk) to stojí....
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#155003Verze : 0
MOD
V současnosti k sehnání v Levných Knihách za stovku!!!!!
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#217332Verze : 0
Stalingrad je sice typově a co se týče enginu zastaralá hra, ale zábava je to královská. Ani jednou jsem ho ale nedokázal dohrát do konce, naposledy proto, že je skutečně o nervy odrážet cca 25 vlnu útoku v čele s Tigerem Smile)
Každopádně - je to hra a její věrnost realitě je přecijen na půl cestě. Tanky musíte postupně několika ranami zabíjet, potom je v krátkém herním čase zase můžete opravovat, vojáci bojují vesele dokud jim zdraví neklesne na nulu, dostřel je u tanků a děl s plochou dráhou letu okolo cca sta metrů, téměř nejde provádět průzkum, atd atd.
Naproti tomu jde o jednoznačně nejreálnější hru v jakémkoli mě známém srovnání (např. Call of Duty Vintage se snažila odstranit problém s "lékárničkami" a real-time léčením, a tak místo toho dostanete nejprv asi deset zásahů, které s vámi nic neudělají, jen vám je naznačeno, že byste se měl krýt, ale pak vás prostě zastřelí. Podobně nejzábavnější mise spočívá v jízdě Shermanem, během které zničíte cca 10-15 Tigerů a nějak se jim nedaří vás zničit, i když můžete dostat pěkných pár zásahů...)
Stalingrad má naprosto úžasně propracované mise, skvělé tajné mise (Pavlovův dům, boje o Mamajovu mohylu, ochrana testovaných Emilů apod.). Skvělou motivaci vám dodává systém hodnocení, kde máte ukazatele taktických dovedností, logistiky, aj., především ale rostete v hodnosti a dostáváte vyznamenání. Zajímalo by mě, jestli jste to někdo dotáhl na generála... Mně se to nepovedlo.
Celkově: jednoznačné doporučení, hrál jsem to dávno, teď jsem si koupil v Levných knihách originál a hraju znova.
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#221805Verze : 0
Mno hra zastaralá, ale pekná. Hlavne si treba všímať detaili. napr.: nabehnete mišou na svoju jednotku a ukáže vám výzbroj, armádu, skrátka veľa vecí... Ale na druhú stranu blbne umelá inteligencia, hlavne VAŠICH ktorý behaju ja neviem kam a ako, žiadny priestor na taktiku, proste ideš a strielaš, ďalej tu máme hrateľnosť, no skrátka po dvoch leveloch je to stereotyp, zavše komu by bola na čo pechota? V stalingrade stačí šesť tankov a máte vyhraté a pechota sa plazí kdesi v prdeli v zadu. Ja by som ju moc nedoporučoval.
URL : https://www.valka.cz/Stalingrad-t24491#453938Verze : 0