Main Menu
User Menu

Těžký dělostřelecký oddíl (motorizovaný) I/106 [1939-1944]

Heavy Artillery Battalion (motorized) I/106

I./schwere Artillerie-Abteilung (motorisiert) 106

     
Název:
Name:
Těžký dělostřelecký oddíl (motorizovaný) I/106
Originální název:
Original Name:
I./schwere Artillerie-Abteilung (motorisiert) 106
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. oddíl Pohraničního dělostřeleckého pluku 106
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1944
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký oddíl pozemního vojska I/106
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-19.05.1940 Grenz-Kommandeur Saarpfalz
19.05.1940-22.07.1940 Skupina armád C
22.07.1940-22.06.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
22.06.1941-19.07.1941 16. armáda
19.07.1941-20.08.1941 LVI. armádní sbor (motorizovaný)
20.08.1941-08.12.1941 L. armádní sbor
08.12.1941-DD.07.1942 XXVIII. armádní sbor
DD.07.1942-16.01.1944 18. armáda
16.01.1944-31.08.1944 XXXVIII. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
26.08.1939-DD.MM.RRRR Zweibrücken, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939 - 1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tezky-delostrelecky-oddil-motorizovany-I-106-1939-1944-t244591#676351Verze : 1
MOD