Main Menu
User Menu

I. skupina Stíhací eskadry 334 [1937-1938]

1st Group of the 334th Fighter Wing

I. Gruppe des Jagdgeschwaders 334 (I./JG 334)

     
Název:
Name:
I. skupina Stíhací eskadry 334
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 334 (I./JG 334)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1938
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 133
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1937-01.11.1938 Stíhací eskadra 334
Dislokace:
Deployed:
15.03.1937-DD.03.1937 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen /
DD.03.1937-DD.05.1937 Frankfurt nad Mohanem, Einsatzhafen Frankfurt-Rebstock /
DD.05.1937-25.09.1938 Wiesbaden, Fliegerhorst Wiesbaden (Wiesbaden-Erbenheim) /
25.09.1938-28.09.1938 Bad Aibling, Fliegerhorst Bad Aibling /
28.09.1938-12.10.1938 Vídeňské Nové Město, Fliegerhorst Wiener-Neustadt /
12.10.1938-01.11.1938 Wiesbaden, Fliegerhorst Wiesbaden (Wiesbaden-Erbenheim) /

Velitel:
Commander:
15.03.1937-30.06.1937 Bernegg, Hubert Merhart von (Hauptmann)
01.07.1937-31.08.1937 Blomberg, Axel von (Hauptmann)
01.09.1937-01.11.1938 Witt, Hans-Hugo (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg334.html
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-334-1937-1938-t244293#675339Verze : 0
MOD
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 334 (I./JG 334)


Historie:
15.03.1937 - zformována na základně Mannheim-Sandhofen
- Stab I./JG 334 nový
- 1./JG 334 nová
- 2./JG 334 nová
01.07.1937 - vznikla 3./JG 334
01.11.1938 - zanikla přejmenováním na I./JG 133
Stab I./JG 334 se stala Stab I./JG 133
1./JG 334 se stala 1./JG 133
2./JG 334 se stala 2./JG 133
3./JG 334 se stala 3./JG 133

Výzbroj:
Arado Ar 68E
Messerschmitt Bf 109B
Messerschmitt Bf 109D

Zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg334.html
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-334-1937-1938-t244293#17560Verze : 3
MOD