Main Menu
User Menu

II. skupina Stíhací eskadry 132 [1936-1938]

2nd Group of the 132nd Fighter Wing

II. Gruppe des Jagdgeschwaders 132 (II./JG 132)

     
Název:
Name:
II. skupina Stíhací eskadry 132
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Jagdgeschwaders 132 (II./JG 132)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1936
Předchůdce:
Predecessor:
Fliegergruppe Damm
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1938
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 141 (I./JG 141)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1936-01.11.1938 Stíhací eskadra 132
Dislokace:
Deployed:
01.10.1935 - 01.11.1938 Jüterbog, Fliegerhorst Jüterbog-Damm

Velitel:
Commander:
01.04.1935-31.03.1936 Raithel, Johann (Major)
01.04.1936-30.09.1936 Schönebeck, Karl von (Major)
01.10.1936-31.03.1937 Mayer, Nikolaus (Major)
01.04.1937-31.07.1938 Laumann, Arthur (Major)
01.08.1938-01.11.1938 Huth, Joachim-Friedrich (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg132.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-132-1936-1938-t243938#674329Verze : 1
MOD
II. Gruppe des Jagdgeschwader 132


Historie:
01.04.1935 - zformována na základně Jüterbog-Damm z částí od Fliegergruppe Döberitz, vyzbrojena stíhačkami He 51A.
Mezi 1.4.1935 - 1.4.1936 známa jako Fliegergruppe Damm
01.04.1936 - oficiálně přejmenována na II./JG 132
- Stab II./JG 132
- 4./JG 132
- 5./JG 132
- 6./JG 132
DD.02.1937 - stala se první jednotkou vyzbrojenou stíhačkami Bf 109B, kterých obdržela 25
01.11.1938 - zanikla přejmenováním na I./JG 141
- Stab II./JG 132 se stal Stab I./JG 141
- 4./JG 132 se stala 1./JG 141
- 5./JG 132 se stala 2./JG 141
- 6./JG 132 se stala 3./JG 141

01.11.1938 - znovu zformována v Düsseldorfu ze II./JG 234
- Stab II./JG 132 ze Stab II./JG 234
- 4./JG 132 ze 4./JG 234
- 5./JG 132 ze 5./JG 234
- 6./JG 132 ze 6./JG 234
01.05.1939 - zanikla přejmenováním na II./JG 26
- Stab II./JG 132 se stal Stab II./JG 26
- 4./JG 132 se stala 4./JG 26
- 5./JG 132 se stala 5./JG 26
- 6./JG 132 se stala 6./JG 26

Základny a výzbroj:
01.10.1935 - 01.11.1938 Jüterbog, Fliegerhorst Jüterbog-Damm
Heinkel He 51, Messerschmitt Bf 109B/D

01.11.1938-01.05.1939 Düsseldorf, Fliegerhorst Düsseldorf /
01.11.1938-DD.MM.1939 Messerschmitt Bf 109 D-1
DD.01.1939-01.05.1939 Messerschmitt Bf 109 E-1

Zdroje:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg132.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-132-1936-1938-t243938#17468Verze : 7
MOD


Heinkel He 51 A-1 ze stavu Fliegergruppe Damm (skupina byla později značena II/JG 132 "Richthofen") operoval v roce 1935 ze základny Jüteborg-Damm. Letoun nese světle šedý nátěr na všech plochách.


Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/469227
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-132-1936-1938-t243938#469228Verze : 0
MOD