Main Menu
User Menu

I. skupina Stíhací eskadry 132 [1936-1938]

1st Group of the 132nd Fighter Wing

I. Gruppe des Jagdgeschwaders 132 (I./JG 132)

     
Název:
Name:
I. skupina Stíhací eskadry 132
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 132 (I./JG 132)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1936
Předchůdce:
Predecessor:
Fliegergruppe Döberitz
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1938
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 131 (I./JG 131)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1936-01.11.1938 Stíhací eskadra 132 (JG 132)
Dislokace:
Deployed:
01.04.1936-01.03.1937 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /
01.03.1936-07.03.1936 Lippstadt, Fliegerhorst Lippstadt /
07.03.1936-17.03.1936 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-? /
17.03.1936-12.03.1938 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /
12.03.1938-16.03.1938 Fürth & Riem, ? /
16.03.1938-17.03.1938 Altenburg, Fliegerhorst Altenburg /
17.03.1938-01.11.1938 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /

Velitel:
Commander:
01.05.1934-01.04.1935 Greim, Robert von (Major)
01.04.1935-01.04.1936 Döring, Kurt Bertram von (Major)
01.04.1936-01.11.1938 Vieck, Karl (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg132.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-132-1936-1938-t243937#674326Verze : 0
MOD
I. Gruppe des Jagdgeschwader 132


Historie:
01.05.1934 - zformována na základně Döberitz vyzbrojena letouny Ar 65 a He 51
Štáb skupiny zformován 1.5.1934, ale 3 staffeln (letky) byly zformovány až 1.7.1934
Mezi 1.5.1934 - 1.4.1936 známa jako Fliegergruppe Döberitz
Organizace k 1.4.1936
- Stab I./JG 132
- 1./JG 132
- 2./JG 132
- 3./JG 132
01.11.1938 - zanikla přejmenováním na I./JG 131
- Stab I./JG 132 se stal Stab I./JG 131
- 1./JG 132 se stala 1./JG 131
- 2./JG 132 se stala 2./JG 131
- 3./JG 132 se stala 3./JG 131

1.11.1938 - znovu zformována v Kolíně nad Rýnem ze I./JG 234
- Stab I./JG 132 ze Stab I./JG234
- 1./JG 132 ze 1./JG 234
- 2./JG 132 ze 2./JG 234
- 3./JG 132 ze 3./JG 234
01.05.1939 - zanikla přejmenováním na I./JG 26
- Stab I./JG 132 se stal Stab I./JG 26
- 1./JG 132 se stala 1./JG 26
- 2./JG 132 se stala 2./JG 26
- 3./JG 132 se stala 3./JG 26

Základny a výzbroj:
01.05.1934-01.03.1937 Döberitz - Ar 65, He 51
01.03.1936-07.03.1936 Fliegerhorst Lippstadt - He 51
07.03.1936-17.03.1936 Köln - He 51
17.03.1936-12.03.1938 Döberitz - He 51, Bf 109B
12.03.1938-16.03.1938 Fürth & Riem - Bf 109B
16.03.1938-17.03.1938 Altenburg - Bf 109B
17.03.1938-01.11.1938 Döberitz - Bf 109B/D

01.11.1938-01.05.1939 Köln-Ostheim - Bf 109D/E

Zdroje:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg132.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-132-1936-1938-t243937#17465Verze : 8
MOD