Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 7 [1943-1945]

7th SS Tank Grenadier Regiment

SS-Panzergrenadier-Regiment 7

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 7
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 7
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Policejní pluk tankových granátníků SS 1
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-08.05.1945 4. policejní divize tankových granátníků SS
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
22.10.1943-22.07.1944 Schümers, Karl (SS Obersturmbannführer)
23.07.1944-DD.10.1944 Traupe, Hans (SS Obersturmbannführer)
DD.10.1944-28.07.1945 Prager, Otto (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-7-1943-1945-t241190#667183Verze : 2
MOD