Main Menu
User Menu

Pěší náhradní pluk (motorizovaný) 3 [1940-1942]

3rd Infantry Replacement Regiment (motorized)

Infanterie-Ersatz-Regiment (motorisiert) 3

     
Název:
Name:
Pěší náhradní pluk (motorizovaný) 3
Originální název:
Original Name:
Infanterie-Ersatz-Regiment (motorisiert) 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší náhradní pluk 3
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1942
Nástupce:
Successor:
Granátnický náhradní pluk (motorizovaný) 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.10.1940-01.10.1942 Divize č. 143
01.10.1942-07.11.1942 233. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
27.10.1940-07.11.1942 Frankfurt an der Oder, ? /

Velitel:
Commander:
25.07.1941-20.05.1942 Wartenberg, Bodo von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pesi-nahradni-pluk-motorizovany-3-1940-1942-t240464#665413Verze : 1
MOD