Main Menu
User Menu

Dělostřelecký náhradní pluk 4 [1939-1943]

4th Artillery Replacement Regiment

Artillerie-Ersatz-Regiment 4

     
Název:
Name:
Dělostřelecký náhradní pluk 4
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Ersatz-Regiment 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.07.1943
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký náhradní a výcvikový pluk 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-10.11.1939 Velitelství náhradních jednotek IV
10.11.1939-27.12.1939 154. divize
27.12.1939-15.09.1942 Divize č. 154
15.09.1942-01.10.1942 154. záložní divize
01.10.1942-23.07.1943 Divize č. 404
Dislokace:
Deployed:
26.08.1939-23.07.1943 Drážďany, ? /

Velitel:
Commander:
26.10.1939-27.01.1940 Vassoll, Ulrich (Oberst)
27.01.1940-01.06.1942 Voigtländer-Tetzner, Hermann-Erich (Generalmajor)
21.06.1942-23.07.1943 Paape, Kurt (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-nahradni-pluk-4-1939-1943-t240209#664786Verze : 1
MOD