Main Menu
User Menu

Dělostřelecký náhradní pluk 3 [1939-1942]

3rd Artillery Replacement Regiment

Artillerie-Ersatz-Regiment 3

     
Název:
Name:
Dělostřelecký náhradní pluk 3
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Ersatz-Regiment 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1942
Nástupce:
Successor:
Záložní dělostřelecký pluk 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.08.1939-01.11.1939 Velitelství náhradních jednotek III
01.11.1939-18.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 1./III
08.11.1939-30.11.1939 153. divize
30.11.1939-23.06.1941 Divize č. 143
23.06.1941-11.09.1942 Divize č. 153
11.09.1942-01.10.1942 153. záložní divize
Dislokace:
Deployed:
27.08.1939-01.10.1942 Frankfurt an der Oder, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1940-DD.MM.1940 Hennig, ? (Major)
11.12.1941-01.06.1943 Schoenfelder, Kurt (Generalmajor)
01.06.1942-01.10.1942 Luxenburger, Ernst (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-nahradni-pluk-3-1939-1942-t240182#664695Verze : 3
MOD