Main Menu
User Menu

Velitelství výsadkového vojska [1950-1951]

Airborne Troops Command

     
Název:
Name:
Velitelství výsadkového vojska
Originální název:
Original Name:
Velitelství výsadkového vojska
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství výsadkového vojska
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1951
Nástupce:
Successor:
Velitelství výsadkového a desantního vojska
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1950-01.10.1951 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-01.10.1951 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.08.1950-DD.09.1951 Kováč, Alexander (podplukovník výsadkového vojska)
DD.09.1951-01.10.1951 Kričfaluši, Michal (plukovník výsadkového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1950-01.10.1951 Výsadkové učiliště
15.08.1950-01.12.1950 Výsadkový prapor 65
15.08.1950-01.12.1950 Výsadkový prapor 71
01.12.1950-01.10.1951 173. dělostřelecký výsadkový oddíl
01.12.1950-01.10.1951 65. výsadkový prapor
01.12.1950-01.10.1951 71. výsadkový prapor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, skupina ČSLA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vysadkoveho-vojska-1950-1951-t239696#662780Verze : 0
MOD