Main Menu
User Menu

Vojenská lékařská akademie [1951-1958]

Military Medical Academy

     
Název:
Name:
Vojenská lékařská akademie
Originální název:
Original Name:
Vojenská lékařská akademie
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1958
Nástupce:
Successor:
Vojenský lékařský výzkumný a doškolovací ústav
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1951-01.01.1953 Hlavní zdravotnická správa
01.01.1953-01.09.1958 Zdravotnická správa
Dislokace:
Deployed:
15.08.1951-01.09.1958 Hradec Králové, ? /

Velitel:
Commander:
15.08.1951-DD.03.1953 Vymětal, Osvald (Brigádní generál)
DD.03.1953-24.12.1953 Krčál, Josef (Plukovník)
24.12.1953-01.09.1958 Krčál, Josef (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.05.1955-01.09.1958 Vojenská lékařská akademie Jana Evangelisty Purkyně
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Jiří Fidler, Lexikon ČSLA - Svazy a svazky, Euromedia Group, 320s, ISBN 978-80-242-7022-7
URL : https://www.valka.cz/Vojenska-lekarska-akademie-1951-1958-t239532#662090Verze : 1
MOD