Main Menu
User Menu

Velitelství protiletadlového dělostřelectva [1955-1960]

Anti-Aircraft Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství protiletadlového dělostřelectva
Originální název:
Original Name:
Velitelství protiletadlového dělostřelectva
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1955
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1960
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1955-01.01.1957 Velitelství protivzdušné obrany státu
01.01.1957-01.10.1960 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.03.1955-01.10.1960 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.03.1955-DD.12.1955 Vošáhlík, Bohumil (Generálmajor)
DD.12.1955-DD.03.1959 Kuchař, Miroslav (Generálmajor)
DD.03.1959-01.10.1960 Kopa, Josef (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.03.1955-01.10.1960
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.03.1955-01.10.1960 VÚ 0000 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, poválečná skupina, fond (Velitelství protivzdušné obrany státu)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-protiletadloveho-delostrelectva-1955-1960-t239520#662009Verze : 0
MOD