Main Menu
User Menu

Generální inspektorát Československé lidové armády [1967-1970]

General Inspectorate of the Czechoslovak People's Army

     
Název:
Name:
Generální inspektorát Československé lidové armády
Originální název:
Original Name:
Generální inspektorát Československé lidové armády
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1967
Předchůdce:
Predecessor:
Inspektorát ministerstva národní obrany
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1970
Nástupce:
Successor:
Inspektorát federálního ministerstva národní obrany
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.10.1967-01.01.1969 Ministerstvo národní obrany
01.01.1969-01.03.1970 Federální ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
01.10.1967-01.03.1970 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.10.1967-19.04.1968 Rusov, Karel (Generálmajor)
19.04.1968-01.03.1970 Šmoldas, Miroslav (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Historie československé armády. Sv. 6. Praha 2006.
Vojenské dějiny Československa. Sv. 5. Praha 1989.
URL : https://www.valka.cz/Generalni-inspektorat-Ceskoslovenske-lidove-armady-1967-1970-t239311#661401Verze : 2
MOD