Main Menu
User Menu

Hlavní intendanční správa [1950-1952]

Main Intendant Service Department

     
Název:
Name:
Hlavní intendanční správa
Originální název:
Original Name:
Hlavní intendanční správa
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1952
Nástupce:
Successor:
Intendanční správa
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.08.1950-01.02.1952 Hlavní týl
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-01.02.1952 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
15.08.1950-03.10.1950 Lenský, Václav (Plukovník)
03.10.1950-DD.04.1951 Lenský, Václav (Brigádní generál)
DD.04.1951-01.02.1952 Strejček, František (Brigádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1950-01.12.1950 Zbrojnica 21
15.08.1950-01.12.1950 Zbrojnice 20
01.12.1950-01.02.1952 20. chemická zbrojnice
01.12.1950-01.02.1952 21. chemická zbrojnica
01.01.1951-01.02.1952 12. intendanční sklad
DD.MM.1951-DD.MM.1952 Vzorkovna intendančního a vozatajského materiálu

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-intendancni-sprava-1950-1952-t239243#661283Verze : 0
MOD