Main Menu
User Menu

Oddělení služby vojsk [1958-1992]

Army Service Department

     
Název:
Name:
Oddělení služby vojsk
Originální název:
Original Name:
Oddělení služby vojsk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1958
Předchůdce:
Predecessor:
Správa doplňování a služby vojsk
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.09.1958-14.03.1990 Generální štáb Československé lidové armády
14.03.1990-31.12.1992 Generální štáb Československé armády
Dislokace:
Deployed:
01.09.1958-31.12.1992 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.02.1972-DD.10.1973 Jakuš, Zoltán (Generálmajor)
DD.01.1990-DD.09.1990 Mareš, Antonín (Generálmajor)
DD.09.1990-01.04.1991 Loučka, Josef (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, skupina ČSLA, fond Generální štáb
URL : https://www.valka.cz/Oddeleni-sluzby-vojsk-1958-1992-t233994#646613Verze : 3
MOD