Main Menu
User Menu

Dělostřelecký plukovní štáb 70 [1938-1944]

70th Artillery Regimental Staff

Artillerie-Regimentsstab 70

     
Název:
Name:
Dělostřelecký plukovní štáb 70
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regimentsstab 70
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.06.1944
Nástupce:
Successor:
Štáb Dělostřelecké brigády pozemního vojska 70
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.05.1940-24.07.1940 Skupina armád C
24.07.1940-DD.04.1941 2. armáda
DD.04.1941-19.06.1941 7. armáda
19.06.1941-15.07.1941 XX. armádní sbor
15.07.1941-DD.01.1942 XVII. armádní sbor
DD.01.1942-DD.07.1942 6. armáda
DD.07.1942-06.07.1943 XXXX. tankový sbor
06.07.1943-18.06.1944 XXXXVIII. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
10.11.1938-DD.MM.RRRR Koblenz, ? /

Velitel:
Commander:
10.11.1938-14.11.1939 Bömers, Hans (Oberst)
14.11.1939-01.11.1940 Ihssen, Hugo (Generalmajor)
DD.06.1941-DD.MM.1943 Ulbrich, Hermann (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
lexikon-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-plukovni-stab-70-1938-1944-t233938#646491Verze : 0
MOD