Main Menu
User Menu

343. stíhací skupina [1942-1946]

343rd Fighter Group

Vytvořen jako 343rd Fighter Group 3.9.1942
Aktivován 11.9.1942
Přidělen k 11. AF
Deaktivován na Aljašce 15.8.1946
Přetvořen na 343rd Fighter Group (Air Defense) 20.6.1955
Aktivován v USA 18.8.1955


SQUADRONY
11th - 1942 - 1946; 1955
18th - 1942 - 1946
54th - 1942 - 1946
344th - 1942 - 1946 I


STATIONS
Anchorage, Elmendorf Army Air Base , 11.9.1942
Unmak, Fort Glenn Army Airfield , září 1942
Anchorage, Elmendorf Army Air Base , 3.12.1942
Adak, Adak Army Airfield , 7.3.1943
Amchitka, Amchitka Army Airfield , 25.7.1943
Attu, Alexai Point Army Airfield , 22.1.1944
Shemya, Shemya Army Air Base , 5.10.1945 - 15.8.1946
Duluth, Duluth Municipal Airport , 18.8.1955


COMMANDERS
Lt Col John S Chennault, 11.9.1942
Lt Col Edgar A Boadway, 16.11.1942
Maj Edgar A Romberg, 10.12.1942
Lt Col Anthony V Grossetta, 19.3.1943
Lt Col James R Watt, 19.4.1943
Maj Edgar A Romberg, 25.5.1943
Lt Col William E Elder, 3.6.1943
Col Robert H Jones, 17.10.1943
Lt Col Dean Davenport, 18.10.1945
Maj Benjamin H King, 19.7. - 15.8.1946
Col George L Hicks III, 18.8.1955


CAMPAIGNS
Aleutian Islands


DECORATIONS
None
URL : https://www.valka.cz/343-stihaci-skupina-1942-1946-t23340#88028Verze : 3