Main Menu
User Menu

4. ponorková eskadra [1961-1991]

4th Submarine Squadron

4-я эскадра подводных лодок (4 ЭскПЛ)

     
Název:
Name:
4. ponorková eskadra
Originální název:
Original Name:
4-я Краснознамённая ордена Ушакова I степени эскадра подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1961
Předchůdce:
Predecessor:
33. ponorková divízia
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
4. ponorková eskadra
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1961-31.12.1991 Severná flota
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.12.1991 Poljarnyj, Námorná základňa Poljarnyj /

Velitel:
Commander:
DD.07.1961-DD.09.1964 Jamščikov, Nikolaj Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1964-16.06.1965 Baranov, Nikolaj Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
16.06.1965-DD.01.1967 Baranov, Nikolaj Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.01.1967-DD.02.1969 Jegorov, Sergej Grigorjevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.02.1969-DD.11.1972 Romanenko, Pjotr Nikolajevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
DD.11.1972-DD.12.1974 Šadrič, Oleg Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1974-DD.MM.1975 Černavin, Lev Davydovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1975-DD.05.1979 Černavin, Lev Davydovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.05.1979-DD.10.1982 Paramonov, Vasilij Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1982-DD.10.1984 Šalygin, Gennadij Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1984-DD.10.1988 Larionov, Vitalij Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
29.10.1988-31.12.1991 Maljarčuk, Bogdan Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1961-DD.10.1961 Jevsejev, Ivan Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.10.1961-DD.05.1964 ?, ? ( )
DD.05.1964-DD.09.1966 Žujko, Ivan Josifovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1966-DD.02.1969 Romanenko, Pjotr Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.02.1969-DD.11.1972 Šadrič, Oleg Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.11.1972-DD.12.1974 Černavin, Lev Davydovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.12.1974-DD.05.1978 Pargamon, Ivan Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.05.1978-DD.02.1981 Kuzmin, Anatolij Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.03.1981-DD.09.1984 Larionov, Vitalij Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1984-DD.07.1986 Berezin, Jurij Valentinovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
23.07.1986-29.10.1988 Maljarčuk, Bogdan Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.10.1988-31.12.1991 Sučkov, Gennadij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1961-31.12.1991 161. ponorková brigáda
15.07.1961-31.12.1991 96. ponorková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Rad červenej zástavy1)
DD.MM.RRRR Rad Ušakova 1. stupňa1)
Poznámka:
Note:
1) zdedený po predchodcovi
Zdroje:
Sources:
Joltuchovskij, V.M.: Znamenitye ljudi Severnogo flota. Sankt Peterburg, Galleja Print, 2008 (Йолтуховский, В.М. Знаменитые люди Северного флота: деятели ВМФ, Герои, конструкторы, исследователи Арктики, ученые, педагоги, литераторы, работники культуры: [биогр. слов.], Санкт-Петербург: «Галлея Принт», 2008)
lexicon.dobrohot.org
museum-polar.ru
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
URL : https://www.valka.cz/4-ponorkova-eskadra-1961-1991-t233336#645237Verze : 2
MOD