Main Menu
User Menu

Operační oddělení [1958-1992]

Operation Department

     
Název:
Name:
Operační oddělení
Originální název:
Original Name:
Operační oddělení
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.07.1958-01.01.1992 Operační správa
Dislokace:
Deployed:
15.07.1958-01.01.1992 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.07.1967-DD.06.1968 Picek, Vladimír (Plukovník)
DD.10.1969-DD.10.1970 Nečas, Jiří (Plukovník)
DD.10.1972-DD.07.1976 Martinský, Ján (Plukovník)
DD.07.1976-DD.11.1977 Hrebík, Jozef (Plukovník)
DD.11.1977-01.05.1981 Kašička, Zdeněk (Plukovník)
01.05.1981-DD.11.1982 Kašička, Zdeněk (Generálmajor)
DD.11.1982-01.05.1985 Florián, Jiří (Plukovník)
01.05.1985-DD.10.1986 Florián, Jiří (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pavel Minařík, otázka č. 486, https://vojenstvi.cz/vasedotazy_33.htm
Pavel Minařík, otázka č.366, https://vojenstvi.cz/vasedotazy_25.htm
URL : https://www.valka.cz/Operacni-oddeleni-1958-1992-t233088#644831Verze : 5
MOD