Main Menu
User Menu

Posádkové velitelství Velká Praha [1945-1949]

Garrison Command Great Prague

     
Název:
Name:
Posádkové velitelství Velká Praha
Originální název:
Original Name:
Posádkové velitelství Velká Praha
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
Posádková správa Praha
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.06.1945-01.10.1949 4. oddělení (organisační) 1. oblasti
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-01.10.1949 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.06.1945-02.10.1945 Miklík, Miroslav (Brigádní generál)
02.10.1945-01.10.1947 Miklík, Miroslav (Divisní generál)
01.10.1947-DD.04.1948 Kumpošt, Prokop (Brigádní generál)
DD.04.1948-18.10.1948 Ejem, Josef (Brigádní generál)
18.10.1948-01.10.1949 Ejem, Josef (Divisní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.10.1947 Strážní prapor Praha
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 80 /strážní/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Posadkove-velitelstvi-Velka-Praha-1945-1949-t233079#644818Verze : 4
MOD