Main Menu
User Menu

Štáb 10. letecké armády [1962-1991]

Staff of the 10th Air Army

     
Název:
Name:
Štáb 10. letecké armády
Originální název:
Original Name:
Štáb 10. letecké armády
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1962
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.05.1962-01.10.1991 10. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.05.1962-01.10.1991 Hradec Králové, Žižkovy kasárna /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.02.1972-DD.10.1972 Svoboda, Miloš (Plukovník)
DD.10.1972-DD.12.1975 Svoboda, Miloš (Generálmajor)
DD.MM.1986-DD.01.1990 Váňa, Ján (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1962-01.09.1963 1. vrtulníková letka
01.05.1962-01.10.1991 10. provozní prapor
01.05.1962-01.09.1963 4. vrtulníková letka
01.05.1962-01.09.1974 50. spojovací letecký pluk
01.05.1962-01.10.1991 Operační oddělení
01.05.1962-01.10.1991 Spojovací oddělení
01.09.1963-01.09.1965 1. spojovací letka
01.09.1963-01.09.1964 4. spojovací letka
01.11.1966-01.09.1969 Politické oddělení
01.09.1969-01.11.1985 10. velitelská letka
01.09.1974-01.11.1987 1. středisko bojového velení letectva
01.09.1974-30.11.1981 2. spojovací letka
01.09.1974-31.10.1985 4. spojovací letka
01.09.1974-01.11.1987 4. středisko bojového velení letectva
01.09.1974-31.10.1985 41. spojovací letka
01.09.1974-31.10.1985 42. spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://vojenstvi.cz/vasedotazy_135.htm
URL : https://www.valka.cz/Stab-10-letecke-armady-1962-1991-t232935#644544Verze : 2
MOD