Main Menu
User Menu

Politické oddělení [1966-1976]

Political Department of the 7th State Air Defense Army

     
Název:
Name:
Politické oddělení
Originální název:
Original Name:
Politické oddělení
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1966
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1976
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.11.1966-01.09.1969 Štáb 7. armády protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.01.1976 7. armáda protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.11.1966-01.01.1976 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.07.1969-DD.04.1970 Kalíšek, Jan (Plukovník)
DD.07.1970-01.10.1974 Jeřábek, Bohumil (Plukovník)
01.10.1974-01.01.1976 Jeřábek, Bohumil (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://vojenstvi.cz/vasedotazy_135.htm
URL : https://www.valka.cz/Politicke-oddeleni-1966-1976-t232906#644489Verze : 3
MOD