Main Menu
User Menu

Správa plánování výzbroje a techniky [1952-1954]

Department of Armament and Technology Planning

     
Název:
Name:
Správa plánováni výzbroje a techniky
Originální název:
Original Name:
Správa plánováni výzbroje a techniky
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1954
Nástupce:
Successor:
Hlavní týl
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1952-01.07.1954 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1952-01.07.1954 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1952-29.08.1952 Svoboda, Ferdinand (Podplukovník)
29.08.1952-01.04.1954 Svoboda, Ferdinand (Plukovník)
01.04.1954-01.07.1954 Svoboda, Ferdinand (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Sprava-planovani-vyzbroje-a-techniky-1952-1954-t232616#643968Verze : 1
MOD